Genetikailag kifejlesztett turulmadarak
"Elérkezett az idő magyar testvéreim, hogy nemzetünk egy jelképe, a turulmadár megelevenedjen. Amikor újra eljő, kitárt szárnyai alatt fogunk elleneink vesztére masírozni, újra dicsfényben fog tündökölni büszke nemzetünk." Így hangzottak Vona Gábor buzdító szavai, miközben egy Jobbikos pártértekezleten új, nagyratörő terveit készült interpretálni. Az elképzelések szerint genetikai úton létrehozzák a turulmadarat, a régi magyar mondavilág nagy tiszteletben tartott állatát.
Az ötlet alapját egy, a párt által titkoban létrehozott új genetikai kutatóközpont adja, melynek segítségével tetszőlegesen módosítható bármely élőlény genomja. A kuttások már megkezdődtek és bíztatóak, a szakemberek több madárfaj, többek között a kerecsensólyom, altaji sólyom, szirti sas és a kondorkeselyű DNS-ét gyűjtötték be és kezdték meg a vizsgálatokat. A kutatómunka határozott iramban halad előre és néhány kísérleti példány létrehozása már megtörtént, ezek alapján egyre közelebb jutnak a cél eléréséhez: létrehozni egy új, meglehetősen méretes, jól idomítható és irányítható madárfajt. A tervek szerint a példányok szárnyfesztávolsága az 5-6 métert is elérné, testtömegük meghaladná a 30 kilogrammot. A genetikai tervezésnél figyelembe vett szempontok a minél erősebb csőr, karmok, lehető legnagyobb testméret. Amikor sikerül véglegesíteni az új fajt, megkezdődik a tenyésztési fázis, erre külön központokat hoznak létre országszerte.
A sokszorosítást követően kibernetikus kutatások indulnak meg az állatok tulajdonságainak és irányíthatóságának javítására. A tervek közt szerepel egy átvivő egység integrálása az agyba, mely által közbetlenül lehetne parancsot adni a madaraknak. Ezt a transzmittert összehangolnák több, az izomzatba épített elektromos stimuláló egységgel, mellyel nagyobb izomerő lenne elérhető. Ehhez méretezve a csontozatot karbonszálas polimerláncokkal erősítenék meg. A későbbiekben nagyfelbontású kamerarendszert szerelnének az állatokra, mely segítségével megfigyelési tevékenységekre lennének alkalmasak. Harciasságukat szakszerű idomítással palléroznák még tovább, parancsra megtámadnának bárkit, képesek lennének gyilkolni is.
A pártelnök tervei szerint a végső, kibernetikusan is fejlesztett madarak kiváló segítséget nyújtanának egy közelgő háborúban, melyre elmondása szerint egyre nagyobb az esély. "Minden harcoló magyarba lelket öntene, amint árnyékot vetne az elsuhanó turulok sziluettje, bőszen tisztítanák meg az országot a söpredéktől" - hangzott el indulatosan a szájából.
A madarak későbbi sorsáról még kevés az információ, valószínűleg elterjednének a Kárpát-medencében, önálló populációt alkotva. A turulok várható felbukkanása nyárra datálható, a tervezett háborúról még nem állnak rendelkezésre mérvadó adatok.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.